סיפורים לכבוד שבת

הטבעת שבשליחות

באחד מימי השבעה לזכרה של ריבקי הולצברג ז"ל, שנרצחה על ידי הטרוריסטים יחד עם בעלה במומבאי שבהודו, נכנסה אישה צעירה לביתם של הרוזנברגים. היא אמרה לגברת רוזנברג כי יש לה משהו עבורה ומסרה לה חבילה קטנה .

  
הועבר על ידי דינה גוטליב ממודיעין עילית, ישראל. 

באחד מימי השבעה לזכרה של רבקי הולצברג ז"ל, שנרצחה על ידי הטרוריסטים יחד עם בעלה במומבאי שבהודו, נכנסה אישה צעירה לביתם של הרוזנברגים. היא אמרה לגברת רוזנברג כי יש לה משהו עבורה ומסרה לה חבילה קטנה.

הדבר עורר את סקרנותה של גב' רוזנברג והיא פתחה את החבילה ונדהמה לגלות  טבעת יהלום של ריבקי ושמלת שבת מהיפות של ריבקי.

"איך הגיעו דברים אלה לידיך?" שאלה גב' רוזנברג.
"הרשי לי לספר לך את סיפורי" השיבה בעדינות האישה הצעירה.

"טיילתי ברחבי הודו ומשום מה הסתבכתי עם החוק שם ומצאתי את עצמי בבית כלא הודי. אינך יכולה לתאר לך איזה מקום נורא ופרימיטיבי היה המקום.... הנחמה היחידה הייתה שבתי הסוהר שם אינם מאורגנים כהלכה והאחראים מושחתים וניתנים לשיחוד. כך הצלחתי להימלט משם."

המקום הראשון אליו נמלטתי היה כמובן בית חב"ד. כל אחד ידע שלשם נמלטת אם היית זקוק לעזרה. 
ריבקי קיבלה אותי בסבר פנים יפות, האכילה אותי והדגישה שזה חיוני ודחוף שאעזוב את הודו מיד. אני ידעתי זאת אך הייתי חרדה שמא יבדקו את דרכוני ויגלו שברחתי מהכלא.
ריבקי נתנה לי אחת משמלות השבת ואת טבעת היהלום שלה.

"אם מראך יהיה מכובד מאד, אישה נשואה הלבושה יפה עם טבעת יהלום על אצבעה, הם לא יבחנו אותך יתר על המידה. הם יניחו לך. אישה עם טבעת יהלום על אצבעה היא ממעמד אחר. היא אישה מכובדת. היא לא עבריינית, כזו שברחה מבית הסוהר. הם לא יטרידו אותך יתר על המידה."

"כפי שאת רואה, לקחתי את השמלה והטבעת וכך יצאתי בשלום מהודו. עכשיו באתי לתת לך את השמלה והטבעת של ריבקי שהיא הילוותה לי."

אמה של ריבקי לקחה את החפצים של בתה האהובה. אחר כך היא אמרה לאישה הצעירה,

"לאחרונה פגשתי את ריבקי ושמתי לב שהיא לא עונדת את טבעתה. כששאלתי אותה בקשר לכך היא השיבה לי "זה בשליחות."

אכן שליחות ברוכה של אישה צדקת ומיוחדת !! יהי זכרה וזכר בעלה ברוכים !