movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home חדשות ועדכונים חדשות ועדכונים "איפה היית כשירושלים נפלה"

"איפה היית כשירושלים נפלה"

"איפה היית כשירושלים נפלה"
ר. אזולאי 

ראיתי הפרסום האחרון מבית היוצר של המועמד החילוני בבחירות לירושלים נושא את הסלוגן "איפה היית כשירושלים נפלה", עם תמונה של ליאון, כשמימינו ומשמאלו אנשי ציבור חרדיים, והמטרה היא "להזהיר" את הציבור מפני "השליטה" החרדית במשה ליאון.

ובלית ברירה עלתה במוחי התמונה הזו של נפילת ירושלים.

ובתוך התמונה של נפילת ירושלים, עלתה במוחי המסיבה של ההוא גברא, ממנה נזרק בר קמצא החוצה.

ועלתה במוחי תמונתו של בר קמצא בצאתו, מזועזע, פגוע, כועס. כועס על הגביר שזרק אותו. כועס על כל הנוכחים ששתקו. ומחליט לנקום.

ונשאלת השאלה: מדוע לא מספרים לנו מה היה שמו של הגביר ההוא, שכל כך פגע בבר קמצא?

ידוע לנו הפתגם שאין המלאכה נקרית אלא על שם גומרה. אמנם בשרשרת האירועים וה"חד גדיא" היו כמה שלבים, אבל האחריות על התוצאות מוטלת על הגורם האחרון בשרשרת האשמות, והוא: בר קמצא.

כי בר קמצא יכול היה להתגבר. הוא יכול היה לשאת את הכאב ולהמשיך הלאה. והוא בחר לנקום, ולהחריב את העיר כולה.

ביום שלישי הקרוב, אנו עומדים בפני קרב גורלי על גורלה של ירושלים, וצריכים להתגבר על הכל ולהצביע בעד המועמד שומר המצוות, מר משה ליאון, למען קדושת ירושלים.
 
זה גם מה שבצד "השני", החילוני השמאלני, חושבים, וזו היא האמת, מדובר בקרב גורלי מאוד, אבל האמת היא בצד שלנו.

יש כאן מלחמה על עתידה הרוחני של ירושלים.

יש כאן מלחמה על קדושת השבת.

יש כאן מלחמה על קדושת הכותל.

יש כאן מלחמה על צניעות וקדושת העיניים. 

יש כאן מלחמה לא של ג'ובים ולא של אינטרסים, אלא מלחמה של מהות. של ערכים שמתנגשים.

וכשיש מלחמה על עתידה הרוחני של ירושלים, כל האינטרסים אמורים להתכווץ.

אבל במלחמה, כמו במלחמה, יש גם אויב. האויב הוא היצר הרע, שמשול לזבוב. כמו זבוב שמגיע אל הפצע הפתוח, כך היצר הרע הוא מחפש את המקומות הכואבים והפגועים שלנו. את הכאב של הפגיעה. את הביטויים  שאמר פלוני בשם אלמוני. את הקלטות הסתר שהשמאל דואג לשרבב בכל מקום, ולהשמיע בכל מקום, להעצים את הפגיעה.

והזבוב הזה מנפח ומנפח ומנפח את הפגיעה ואת העלבון, ולנו אין כבר כח לשאת את הכאב.

אבל אנחנו מוכרחים לעמוד בניסיון הזה.

אלו שפגעו צריכים לחזור בתשובה, וללבוש שק ואפר ולצאת לגלות ארוכה כדי לכפר על כל המחדלים האיומים והקרע הנורא שהם גרמו בתוך מחנה היהדות הנאמנה.

אבל אנחנו, שנפגענו, ש"חטפנו", שזלזלו בנו ובכל היקר והקדוש לנו, קראו לנו בקריאות גנאי ורקדו ושמחו על כאבינו – אנחנו צריכים עכשיו להיות החזקים, וכל אחד מאיתנו צריך ומוכרח לתקן את "חטא בר קמצא", ולהבין שהאחריות מוטלת עלינו.

וכאן יש הבדל גדול: בניגוד לבר קמצא, שכדי להפיל את ירושלים הוא היה צריך לרקוח עלילה שלמה, להגיע עד קיסר רומי, לחזור עד בית המקדש, ולחזור שוב לקיסר רומי, אנחנו, כדי חלילה להפיל את ירושלים, אין אנו צריכים להתאמץ יותר מדי. די לנו שנשב בבית, וכבר בעצם "עזרנו" למועמד של השמאל, של האנטי דתיים ושל הרפורמים, 
למועמד היחיד שהלך לפגוש את הרפורמים ולהבטיח להם הבטחות. (שלושת המועמדים האחרים סירבו להיפגש איתם). למועמד היחיד שהשתתף ב"מצעד הגאווה". למועמד היחיד שנלחם, בכל הכלים האפשריים, נגד כל דבר שבקדושה. נגד האידישקייט. ונגד שבת קודש. למועמד היחיד שהגיש בג"צ נגד סגירת ה"סינמה סיטי" בשבת. למועמד שהפגין בכל הזדמנות נגד שבת קודש. למועמד שתנועת מרצ הבטיחה "לשמור עליו". למועמד שכל אנשי השמאל ושונאי הדת יהיו חברים בכירים בקואליציה שלו. למועמד שנלחם בכל מה שקדוש ומשותף לכולנו. למועמד שאם חלילה ייבחר, אנחנו יכולים לשכוח מהרבה דברים שחשובים לנו. מקדושת ירושלים. מקדושת השבת. מקדושת העיניים. ומכל מה שיקר וחשוב לנו באמת.  

למועמד שכל האג'נדה שלו, במובהק ובמוצהר, היא השאיפה חס וחלילה לחלן את ירושלים. והוא אומר את זה בכל הזדמנות בלי להתבייש ובלי למצמץ אפילו. 

ואת זה עלינו לתקן. 

את ה"חשבונות" מול הפוגעים ומחללי שם שמים, יהיו עוד הרבה הזדמנויות לסגור. אבל בבקשה לא עכשיו. לא על חשבון הקדוש ברוך הוא. לא על חשבון ירושלים. לא על חשבון שבת קודש. לא במצב שבו ממול למועמד הדתי יש מועמד שהוא בהגדרתו לא איש ליכוד כמו ברקת, אלא איש עם עמדות של אנטי, איש שמחויב לעמדות של מרצ, איש ש"מרצ" "תדאג" "לשמור עליו" (כפי שהם "התחייבו" בפרסומות שלהם לפני הבחירות: "גם על ברקוביץ צריך לשמור").

וכאן כל אחד מאיתנו צריך להתגבר על עצמו, למרות הפגיעה, למרות הכאב, ולעשות את מה שנדרש מאיתנו.

ולתקן.

ולצפות לישועה. 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: הרב דוד בן מרגלית שליט"א, יגאל שלמה בן שושנה מהין ובני משפחתו, בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת עליזה פרומה בת מרדכי ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת ר' מרדכי בן ברוך ז"ל ופאולה פייגלה בת אליעזר ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 20466902

אתר השבת


מאמרים אחרונים