movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home יהדות אמונה ושבו בנים לגבולם - כמה מילים על גלעד שליט

ושבו בנים לגבולם - כמה מילים על גלעד שליט

בעצם הכל כבר נאמר. והאירוע הזה, הכל כך מפעים, עבר ברוך ה' בשלום, וגלעד שלנו, של כולנו, חזר הביתה.

בבתי הכנסת אמרו "מי שבירך" להצלתו. בבתי הספר קראו תהילים. בכותל בכו וטמנו פתקים. הרבנים התפללו לישועתו ובני המשפחה סבבו מעיר לעיר ולא ויתרו ולא התייאשו. רבבות פרקי תהילים נאמרו, וכולנו חשבנו עליו. חשבנו וביקשנו והתפללנו וייחלנו לשחרורו, במשך חמש וחצי שנים. מעל חמשת אלפים ספרי תהילים שלמים נאמרו לזכותו, על ידי אנשים ונשים מכל רחבי העולם. מכפר סבא ובית שמש, שילה ובית א-ל, עמנואל ובורו פארק, תל אביב, רמת גן, גבעת שמואל, ירושלים, לוד, יוטבתה, האג... מעל חמשת אלפים ספרי תהילים, ומעל עשרים ושלוש אלף חתימות של "אהבתי". ומליוני מתפללים. במילים או בלב, בבית הכנסת, בכותל, או בבית. כולם כולם מתחננים ומשוועים להצלתו.

 ואמנם, זכינו והגענו לרגע המאושר. לראות שוב את גלעד, הולך, מדבר, דורש טוב לעמו אחרי חמש שנות שבי - היה זה דבר מפעים, וכפי שאמר הרב עובדיה יוסף שליט"א, שמחה זו ממחישה את השמחה שתהיה בעת תחיית המתים. ההתרגשות היתה בלב כולנו. כל מי שהיה שותף בכאב, היה עכשיו שותף בשמחה.

וכולנו, כולנו הרגשנו את הפלא. את הנס. את השמירה המיוחדת שהיתה על גלעד, על בריאותו, על חוסנו, על אמונתו. "אנחנו מאמינים בני מאמינים", שרו ההמונים במצפה הילה, "ואין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים".

אבינו שבשמים, תודה.

הרב אליהו קנטרמן ורעייתו חנה, שלוחי הרבי מליובאוויטש זי"ע בשכונת טלביה בירושלים, עמדו בקשר קרוב עם בני משפחת שליט לאורך תקופת שהותם באוהל המחאה בעיר. בסביבות פורים האחרון העניקה הגב' קנטרמן שי יקר לאביבה שליט, אמו של גלעד - דולר שקיבלה מידו הקדושה של הרבי. היא איחלה לה שזו תהיה סגולה לשחרורו הקרוב של בנה גלעד. ביום רביעי האחרון, הושענא רבה, קיבלה השליחה הודעת טקסט מאביבה שליט: 'האם זכור לך באיזה תאריך ניתן הדולר של הרבי?' הגב' קנטרמן לא זכרה.אולם התאריך היה רשום, שחור על גבי ירוק, על הדולר עצמו: כ' בתשרי - יום שחרורו של גלעד למעלה מעשרים שנה לאחר מכן. מדהים.

קבר רחל. יום שני. כמעט שבוע אחרי השחרור. אישה עם כובע צרפתי ומבטא צרפתי קל מציעה לנשים שבמתחם הקבר להצטרף לאמירת "נשמת קול חי" כתודה על שחרור גלעד שליט. סידורים נפתחים. תפילת שחרית של שבת. לפני ברכות קריאת שמע, ואנו אומרות

נִשְׁמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ ה' אֱלֹקֵינוּ וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד, מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל, וּמִבַּלְעֲדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶךְ גּוֹאֵל וּמוֹשִׁיעַ, פּוֹדֶה וּמַצִּיל, וְעוֹנֶה וּמְרַחֵם, בְּכָל עֵת צָרָה וְצוּקָה, אֵין לָנוּ מֶלֶךְ עוֹזֵר וְסוֹמֵךְ אֶלָּא אָתָּה...וַה' אֱלֹקִים אֱמֶת, לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן, הַמְעוֹרֵר יְשֵׁנִים וְהַמֵּקִיץ נִרְדָּמִים, מְחַיֶּה מֵתִים. וְרוֹפֵא חוֹלִים, פּוֹקֵחַ עִוְרִים, וְזוֹקֵף כְּפוּפִים, הַמֵּשִׂיחַ אִלְּמִים, וְהַמְפַעֲנֵחַ נֶעֱלָמִים, וּלְךָ לְבַדְּךָ אֲנַחְנוּ מוֹדִים.
וְאִלּוּ פִינוּ מָלֵא שִׁירָה כַיָּם וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה כַּהֲמוֹן גַּלָּיו וְשִׂפְתוֹתֵינוּ שֶׁבַח כְּמֶרְחֲבֵי רָקִיעַ וְעֵינֵינוּ מְאִירוֹת כַּשֶּׁמֶשׁ וְכַיָּרֵחַ וְיָדֵינוּ פְרוּשׂוֹת כְּנִשְׁרֵי שָׁמָיִם וְרַגְלֵינוּ קַלּוֹת כָּאַיָּלוֹת, אֵין אֲנַחְנוּ מַסְפִּיקִין לְהוֹדוֹת לְךָ ה' אֱלֹקינוּ וּלְבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ מַלְכֵּנוּ עַל אַחַת מֵאֶלֶף אַלְפֵי אֲלָפִים וְרוֹב רִבֵּי רְבָבוֹת פְּעָמִים, הַטּוֹבוֹת נִסִּים וְנִפְלָאוֹת שֶׁעָשִׂיתָ עִמָּנוּ וְעִם אֲבוֹתֵינוּ. מִלְּפָנִים מִמִּצְרַיִם גְּאַלְתָּנוּ ה' אֱלֹקֵינוּ, מִבֵּית עֲבָדִים פְּדִיתָנוּ. בְּרָעָב זַנְתָּנוּ, וּבְשָׂבָע כִּלְכַּלְתָּנוּ, מֵחֶרֶב הִצַּלְתָּנוּ, מִדֶּבֶר מִלַּטְתָּנוּ, וּמֵחֳלָאִים רָעִים וְרַבִּים דִּלִּיתָנוּ. עַד הֵנָּה עֲזָרוּנוּ רַחֲמֶיךָ וְלֹא עֲזָבוּנוּ חֲסָדֶיךָ.
עַל כֵּן אֵבָרִים שֶׁפִּלַּגְתָּ בָּנוּ, וְרוּחַ וּנְשָׁמָה שֶׁנָּפַחְתָּ בְּאַפֵּינוּ, וְלָשׁוֹן אֲשֶׁר שַׂמְתָּ בְּפִינוּ, הֵן הֵם יוֹדוּ וִיבָרְכוּ, וִישַׁבְּחוּ, וִיפָאֲרוּ, אֶת שִׁמְךָ מַלְכֵּנוּ תָמִיד. כִּי כָל פֶּה לְךָ יוֹדֶה, וְכָל לָשׁוֹן לְךָ תְשַׁבֵּחַ, וְכָל עַיִן לְךָ תְצַפֶּה, וְכָל בֶּרֶךְ לְךָ תִכְרַע, וְכָל קוֹמָה לְפָנֶיךָ תִשְׁתַּחֲוֶה, וְהַלְּבָבוֹת יִירָאוּךָ וְהַקֶּרֶב וְהַכְּלָיוֹת יְזַמְּרוּ לִשְׁמֶךָ, כַּדָּבָר שֶׁנֶּאֱמַר כָּל עַצְמֹתַי תֹּאמַרְנָה ה' מִי כָמוֹךָ מַצִּיל עָנִי מֵחָזָק מִמֶּנּוּ, וְעָנִי וְאֶבְיוֹן מִגֹּזְלוֹ, שַׁוְעַת עֲנִיִּים אַתָּה תִּשְׁמַע, צַעֲקַת הַדַּל תַּקְשִׁיב וְתוֹשִׁיעַ. וְכָתוּב רַנְּנוּ צַדִּיקִים בַּה', לַיְשָׁרִים נָאוָה תְהִלָּה....

הנוסח המלא נמצא כאן.

וכל מילה בנשמת כל חי מדברת על עם ישראל לדורותיו, וגם על גלעד ועל ההצלה שלו עכשיו, כאן, בדור שלנו. ובעצם על כולנו, ועל ההצלה שזכינו לה עד היום הזה, וגם על ההצלה אנחנו עוד זקוקים לה, כל אחד מאיתנו, בבעיות האישיות שלו, בשבי האישי שלו שממנו הוא רוצה לצאת.

"מנעי קולך מבכי" אומר ה' לרחל אימנו, "כי יש שכר לפעולתך, ושבו בנים לגבולם".

ושבו בנים לגבולם. יוסף הצדיק (בנה של רחל אימנו), חזר לגבולו אחרי שנשבה והועבר למצרים. וגם גלעד בן אביבה שליט, שנשבה ביום פטירתו של יוסף, והוחזר ביום שבו יוסף הצדיק מבקר בסוכתנו, גם הוא הועבר למצרים, ומשם חזר לגבולו. למצפה הילה. למקום שממנו ניתן לצפות על החסד הגדול, על האור הגדול שבורא עולם שומר עבורנו.

אם רק נאמין. אם רק נמשיך לקוות ולייחל. אם רק נלמד ממשפחת שליט איך להמשיך ולהלחם ולחלום ואיך להמשיך להקוות וליחל. ואיך לפעול באחדות ולהתפלל מתוך אחדות ולשאוף מתוך אחדות. ולעולם לעולם לא להתייאש.

"ואין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים".

 

 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: הרב דוד בן מרגלית שליט"א, יגאל שלמה בן שושנה מהין ובני משפחתו, בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת עליזה פרומה בת מרדכי ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת ר' מרדכי בן ברוך ז"ל ופאולה פייגלה בת אליעזר ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 20518114

אתר השבת


מאמרים אחרונים