movstube.net

אתר השבת

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home סיפורים לכבוד שבת סיפורי ניסים כנגד כל הסיכויים - סיפור השגחה מרגש.

כנגד כל הסיכויים - סיפור השגחה מרגש.

כנגד כל הסיכויים - סיפור השגחה מרגש.
הובא באתר הידברות. מובא אחרי שינויי עריכה.

שלום לכולם. אני בת 21, חוזרת בתשובה. רציתי לספר לכם עוד השגחה מדהימה ששוב מוכיחה עוד פעם מחדש כמה ה´ שומע תפילה!!! סיפרתי לכם כבר כמה סיפורים שקרו לי והרגשתי שמה שקרה לי החודש אני חייבת לפרסםם!!

רקע לסיפור: יש לי בת דודה שנשואה כבר כמה שנים ולא הצליחה להיפקד. היה עליהם להתחיל טיפולים שהרופאים בספק עד כמה הם יעזרו, ובינתיים הם היו שרויים בצער עצום. במיוחד בת דודה שלי נכנסה לעצבות עקב כך. אמנם ידוע שחוסר שמחה ומתח מקשה עוד יותר להיפקד! אבל אי אפשר היה לשפוט אותה: היא באמת היתה במצב מייאש, במיוחד לאור העובדה שסביבה כל החברות והמשפחה שהתחתנו הרבה אחריה, כבר נפקדו.

לעניינינו, לפני חודש, זוג שאני מכירה נקלע למצב כלכלי לא קל. עסקאות שבוצעו בכרטיס האשראי לא אושרו יותר והבנק לא אישר להם יותר למשוך כסף. המינוס שלהם הלך ותפח, והמשכורות לא מספיקות לכסות אפילו רבע מההוצאות. בקיצור מצבם ממש לא פשוט.

ביקרתי אצלם בידיוק באותם ימים מתוחים, בהם הילדים צריכים כסף ללימודים והאישה צריכה כסף לנסוע לעבודה, ואין להם שקל אפילו לקנות חלב במכולת.

אבל זאת הבעיה הקלה לעומת הבעיה האחרת: המצב הכלכלי העגום הביא אותם לעצבות, ובמיוחד את הבעל, שנקלע עקב כך להחלשות רוחנית. כמובן שאי אפשר לשפוט אותם, אבל היה מורגש אצלם ערעור באמונה.

אני, שנקלעתי לסיטואציה הזו, חיפשתי דרך לעזור, והחלטתי לשים להם סכום כסף מבלי שהם ידעו שזו אני: אם הייתי מציעה להם, למרות מצבם הקשה, הם לא היו מוכנים לקחת, וגם הם היו מרגישים חייבים לי כל החיים, ובנוסף לכך היו מתביישים ממני, גם אם לא היו לוקחים את מה שהייתי מציעה. לכן חיכיתי להזדמנות. השארתי להם את סכום הכסף מתחת לתפילין של הבעל מבלי שאף אחד יראה, והלכתי לביתי.

למחרת, הבעל בא להניח את התפילין וראה את הכסף. הוא היה המום. מיד העיר את אישתו לשאול מאיפה היא קיבלה כסף, אבל אישתו לא הבינה על מה מדובר. הם העירו את כל הילדים לשאול מי הניח שם את הכסף ומאיפה הוא, אבל כולם ענו את אותה התשובה: שפשוט אין להם מושג.

האישה החלה לעשות סבב טלפונים לאותם אנשים שהיו בביתם יום לפני כן, כדי לברר מי נתן להם את הכסף, ואני הייתי בין אלו שאליהם היא התקשרה.

תחילה שאלה האישה אם זו אני, ושבשום פנים ואופן היא לא מוכנה לקבל, ואיך אני עושה דבר כזה, אבל אני העמדתי פנים שאינני מבינה על מה היא מדברת. ואז היא סיפרה לי בהתרגשות שבעלה מצא כסף מונח מתחת לתפילין ושאין להם מושג מי שם אותו, כי אתמול בערב הוא לא היה שם, ולא היה אף אחד נוסף בבית. כך סיפרה האישה וכולה נרגשת.

התחלתי לעודד אותה יותר ולומר לה: את רואה כמה את ובעלך חשובים לפני הקדוש ברוך הוא? איך הוא שמע את תפילתכם שיצאה מעומק הלב?

 והיא התחילה יותר ויותר להתלהב ולהגיד: וואי וזה עוד היה מתחת לתפילין. תראי מה זה שכר של תפילין של בעלי!

ובקיצור ממש התעלו חזרה רוחנית והיו בשמחה ובהתחזקות והודיה לשם יתברך על הנס הגלוי.

במשך היום היא ובעלה עוד כמה וכמה פעמים התקשרו וניסו לוודא אם בוודאות לא אני הנחתי את הכסף, וחזרו ואמרו שזה לא נתפס בשכל איך הכסף הגיע לשם.

פתאום הגאווה החלה לשחק אצלי: הרגשתי שאם אני אומרת להם שזו אני הם יודו לי כל החיים ויכבדו אותי ויכירו לי טובה והם כבר הספיקו לשתף עוד אנשים בסיפור, וכך יתגאו בי כולם וידעו כמה אני "נדיבה". ובקיצור יצר הרע כשהוא רוצה להכנס הוא יודע בדיוק איך לעשות את זה.

ובאמת עמד לי על קצה הלשון לומר להם כבר שזו אני: אבל אז החלטתי שדי, מה עשיתי בזה,אם אבייש אותם? עשיתי מה שעשיתי לשם שמים , ונשאיר את זה לשם שמיים.

היה לי ניסיון מאוד קשה של גאווה: אבל אז אמרתי לקדוש ברוך הוא (כמו שאני תמיד מדברת איתו ):
"אני לא יבייש את הילדים שלך. אני בסך הכל הייתי שליחה נאמנה שלך, שהכנסת לי בראש לתת להם את הכסף, והכסף הזה הוא לא שלי. הוא שלך. ואתה ציווית אותי ואהבת לרעך כמוך, זה אומר שביכלל לא עשיתי שום חסד: עשיתי רק מה שאני מחוייבת לעשות." אמרתי לקדוש ברוך הוא: "המעשה הזה ישאר ביני לבינך, ועם כמה שקשה לי ואני רוצה לגלות להם שזו אני, אני לא אבייש את הבנים שלך, אבל כמו שאני שימחתי את היהודים האלה אני מבקשת מימך שתשמח אתה את היהודיה הזו, בת דודה שלי, שהחודש צריכה להתחיל טיפולים מאוד קשים שעולים הרבה מאוד כסף".

כך אמרתי להשם, ועשינו עסקה. אמרתי לו: "בבקשה שהשנה היא תיפקד".

ואז מהר מאוד החלטתי: לא השנה! ה-ח-ו-ד-ש הזה!  בבקשה שהחודש בת דודה שלי תיפקד. דיילעצבות שלה, תשמח אותה כמו שאני שימחתי את הבנים שלך! אין דבר בלתי אפשרי בשבילך: אתה מסוגל להפוך הכל!

ובאמת האמנתי בלב שלם שאם השם רוצה, הכל יכול לקרות! וככה עבר חודש....

לפני יומיים אני מקבלת טלפון. אמא שלי בקו השני אומרת לי שיש לה משהו לספר לי, אבל אסור עדיין לספר לאף אחד ושאבטיח בינתיים לא לגלות. רק לי הרשו לה לספר.

אמרתי לה: אמא, אני כבר יודעת.

היא אמרה לי : מה את כבר יודעת?

אמרתי לה: אמא, אני יודעת ש____ בהריון!

היא צעקה מעבר לקו: מאיפהה את יודעת? רק עכשיו היא התקשרה לספר לי, ואני הראשונה שהיא אומרת לה! השניה היא קיבלה תשובה חיובית! זה עניין של כמה דקות!

אמרתי לה: אני יודעת כבר מחודש שעבר שהיא בהריון, וצחקתי.....

עד היום אמא שלי לא מבינה מאיפה אני יודעת, אבל הקדוש ברוך הוא יודע, הוא לא שכח את ההסכם שלנו!!!!

אין עוד מלבדך אבא שבשמיים. כמה אתה מעריך את הנסיונות שלנו. כמה אתה מעריך את המלחמה שלנו עם היצר הרע ושכרך לא מתעכב לבוא!

חשוב לי לציין שבת דודה שלי נפקדה בדיוק לפני.... ח-ו-ד-ש ימים.... בידיוק בזמן שהתפללתי להשם עליה שיתמלא רחמים!! השם כל כך קרוב אלינו: אנחנו צריכים רק לפתוח את הפה ולבקש!

כנגד כל הסיכויים!

עכשיו אני יכולה לבקש גם על עצמי שהשם יתברך יתן לי גם החודש להפקד- אמן.

 

לכבוד שבת קודש

תפילות

בבקשה להתפלל לרפואת: נועה בת תמר, יחיאל אברהם מאיר בן חיה טויבא, רבי יאשיהו יוסף (פינטו) בן הרבנית זרי שליט"א נועה בת לאה לרפואה שלמה, אשר ורפאל בני שמחה לרפואה שלמה, זאב בן ורדה לרפואה שלמה, יהודית בת מיסה לרפואה שלמה, שולמית בת מיסה לרפואה שלמה, שלמה בן רבקה לרפואה שלמה, משה בן כמונה לרפואה שלמה, נתנאל אילן בן שיינא ציפורה, תמר בת אורית לאה, אשר ורפאל בני שמחה, שרה צפורה בת רינה בתוך שאר חולי ישראל. בבקשה להתפלל לזרע בר קיימא בקרוב לנופית הודיה בת רחל ודויד שלמה בן שושנה ולזרע בר קימא בקרוב למירב המזל בת גאולה ונועם בן לאה וחזרה בתשובה לעידן בן שולמית ושי שלומי בן שולמית ודינה תרצה בת ורדה רגינה ולבשורות טובות ישועות ונחמות לכל עם ישראל

לעילוי נשמת

לעילוי נשמת מרת טליה בת עזריאל לייב ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.
לעילוי נשמת ר' מרדכי בן ברוך ז"ל ופאולה פייגלה בת אליעזר ז"ל ת.נ.צ.ב.ה.

מונה מבקרים באתר שבת נט

מונה צפיות תוכן : 19979255

אתר השבת


מאמרים אחרונים